Web Tasarım Hi̇zmetleri̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Web Tasarım Hizmetleri
Web Tasarım Hizmetleri

Web Tasarım

Kurumsal yapıya sahip olmak isteyen bir firmanın, bir internet sayfasına sahip olabilmesi için öncelikle web tasarım hizmetleri alınması gerekir. Bu hizmet, dijital dünyada yer alacak bir web sayfasının tabanını, panelini, kullanışlı ve pratik yapısını oluşturan temel hizmettir. Yani web tasarım sayesinde A'dan Z'ye bir web sayfasının her noktası tasarlanabilir. 

Web Tasarım Nedir?

Temel olarak internet tarayıcısı üzerinde görüntülenmesi mümkün hale gelecek şekilde hazırlanmış bir site tasarımı, web tasarım olarak ifade edilir. Bu hizmet verilirken, kimi zaman bir PHP tasarım kimi zaman WordPress tasarım veya HTML dilinde uzmanlarca gerçekleştirilen bir tasarım sağlanır. Zira firmamız bünyesinde de bulunduğu üzeri bu işlemi gerçekleştiren kişiler web master ya da web tasarımcısı şeklinde adlandırılır. 

Kurumsal açıdan düşünüldüğünde ise web tasarım için tüzel veya özel kişiler adına bilgilendirme oluşturacak şekilde hazırlanacak bir kanalın görsel ve dijital tasarım çalışmalarının yapılmasıdır denilebilir. Kurumsal marka veya işletme için yapılacak tasarım hizmetleri, kurumsal web tasarım şeklinde adlandırılabilir. Kaliteli bir tasarım sayesinde web sayfası hedeflenen müşteriyi yakalayabilir ve bu sayede de marka için çok önemli getiriler sağlayabilir. 

Kurumsal Web Tasarım Elemanları Nelerdir?

Profesyonel bir kurumsal web tasarım uzmanı tarafından gerçekleştirilecek bir web sayfa tasarımında bazı unsurlar göz önünde bulundurularak, daha etkili bir sayfa elde edilebilir. Örnek olarak görsellik bir web sitesi içerisinde çok önemli bir yapıya sahip olurken, aynı zamanda sitenin güvenilir olması ve içerik açısından nitelikli bir şekilde doldurmuş olması da önemlidir. 

Genellikle firmamız tarzında web tasarım firmaları bir web sayfası için öncelikle projelendirme çalışması gerçekleştirir. Sonrasında bu projeye bağlı olarak grafik tasarımı gerçekleştirilir, CSS ve HTML tarzında bir kodlama yapılır. Sonrasında CMS entegrasyonu ve test işlemleri gerçekleştirilen tasarımın son noktasına gelinir. Bu aşamaların tamamlanması ile birlikte tasarımın gerçekleştirilmesi için önemli elemanlar göz önünde bulundurulur. 

Kurumsal web tasarım çalışmaları yapılırken, firmamız tarafından öncelikle bir web sitesi içerisindeki düzene önem verilir. Yani sitenin düzenli bir yapıya sahip olması, grafiklerin, metinlerin ve içeriklerin kullanıcıyı olmayacak bir format ile düzenlenmiş olması önemlidir. Bir internet kullanıcısı web sayfasına girdiğinde istediği bilgiye hemen ulaşabilmeli ve bu bilgi kendisi için fayda oluşturmalıdır. Zira kullanıcı web sayfasında daha fazla süre geçirir ise web sayfası daha faydalı bir hale gelir. 

Düzenin paralelinde ilerleyecek şekilde web sayfası için renk seçimlerine de çok yüksek özen göstermek gerekir. Aslında web tasarım sırasında bir sayfa için renk seçimleri tamamen özgür bir şekilde yapılabilir. Fakat firmanın veya markanın kurumsal renklerinden kurumsal kimliğini yansıtan özelliklere dikkat ederek renk seçimi yapılmalıdır.

Grafik kalitesi açısından düşünüldüğünde de sayfa grafikleri yani görseller kullanıcıyı yormayacak bir sistem ile açılacak şekilde kullanılmalıdır. Zira kurumsal web tasarım sırasında da kurumsal yapıya uyum sağlayan nitelikte görseller seçilmelidir. Firmamız profesyonel grafik tasarım hizmetlerinde de bulunduğu için web sayfası açısından tasarlanan grafikler, açılma hızını olumsuz şekilde etkilenmeyecek ve profesyonel bir görsellik oluşturacak bir niteliktedir. 

Web sitesi içerisinde kullanılan en önemli ayrıntılardan birisi de yazılardır. Yazılarda punto büyüklükleri ve kullanılan fontlar web tasarım sırasında kaliteyi aşırı derecede etkileyen faktörler arasında yer alır. Bugün birçok tasarımcı kaliteli bir görüntü için yazı tiplerine çok yüksek özen göstererek, her görsel için ya da her sayfa için fontlara hassasiyet göstererek seçimi yapar. 

Son bir eleman olarak kurumsal web tasarım çalışması yapılırken, içeriklere de yüksek özen gösterilir. Yani hem yüksek kaliteli görsellerin kullanılması hem de okunabilir SEO çalışmalarına uygun metinler ile tasarım yapılması önemlidir. Bugün web tasarım firmaları bu konuda sadece sayfa tasarımı değil SEO çalışmaları açısından da birleşik bir hizmet vererek web sayfası sonuçları elde etmektedir. 

Web Tasarım Firmaları Çalışma Sistemi Nedir?

Kurumsal bir firma temel olarak pazara girdiği ilk günden itibaren bir web sayfası sahibi olmalıdır. Sonrasında bu web sayfasının sürekli bir şekilde güncel, kaliteli ve dopdolu bir şekilde çalışmaya devam etmesi gerekir. Bu kapsamda bazen web tasarım firmaları üzerinden alınan hizmetlerde yeni bir tasarım ve yeni bir sayfa kullanıma açılabilir. 

Firmamız bölgesinde verdiği hizmetler ile web tasarım firmaları arasında öncü bir yapıya sahiptir. Çünkü profesyonel şekilde verilen sayfa tasarım hizmetleri dijital ortamda hak ettiğiniz noktaya ulaşmanızı sağlayacaktır. Müşteri anlamında veya pazar anlamında hedefe odaklanmış bir sayfa tasarımı gerçekleştirilmesi, bir firmanın büyümesi açısından da önemli bir adım oluşturacaktır. 

Web tasarım firmaları yaptıkları çalışmalarda öncelikle masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarda yani bilgisayarlar ile uyumlu bir tasarım çalışması gerçekleştirir. Ulusal ve uluslararası anlamda eşit müşteri mesafesine sahip, her gün büyümeyi göz önünde bulunduran bu tasarım açısından aynı uyum mobil web sayfalarında da elde edilir. 

Web sayfaları kimi zaman sadece bir firmanın tanıtımını gerçekleştirmek kimi zaman kurumsal anlamda hizmetlerin halka ulaştırılmasını sağlamak veya e-ticaret işlemleri gerçekleştirmek için kullanılabilir. Bu tarz farklı amaçlar göz önünde bulundurulduğunda, tasarım firmaları 7/24 kullanıcının istediği her şeye ulaşabileceği, profesyonel ve kullanışı rahat tasarımlar gerçekleştirmeye çalışır. 

Web tasarım firmaları ile çalışma gerçekleştirdiğinizde, öncelikle bir tanışma sağlanır ve bilgi alışverişi gerçekleştirilir. Örnek olarak firmamız ilk aşamada bir toplantı sağlayarak projenin nasıl hazırlanacağı ve fiyat tekliflerinin nasıl sunulacağı konusunda size bilgi verir. Sonrasında bir proje tasarımı sağlanarak, bu tasarım size sunulur ve sizden onay talep edilir. Ardından alınan onay ile birlikte hazırlanan projenin uygulanmasına geçilir. 

Firmamız karşılıklı onay sonrasında hazırlanan projeyi tasarım haline gösterir ve bu tasarımı gerçeğe dönüştürerek, internet üzerinde yayınlanacak bir hale getirir. Kurulumu gerçekleştirilen web sayfası, projenin tamamlanması ile birlikte sizlere teslim edilir ve artık yıllarca kullanabileceğiniz yani güncelliğini koruyabileceğiniz bir kurumsal web tasarım işlemi ile profesyonel bir web sayfası sahibi olabilirsiniz. 

Hazırlanan tasarımın size teslim edilmesi yani artık kullanılır olması sonrasında da dönem dönem verilen SEO çalışmaları yapılması, yeni grafikler sunulması ve hatta içeriklerin yenilenmesi gibi birçok konuda firmamız destek sağlamaktadır. Bugün web tasarım firmaları çoğu zaman sürdürülebilir hizmetler vermediği için yapılan tasarımlar solu kalmakta ve bir süre sonra kullanılmaz bir web sayfası ortaya çıkmaktadır. Bu tür bir sorun firmamız üzerinden alacağınız hizmetler sonucunda ortaya çıkmayacaktır. Firmamız nitelikli hizmetlerini kurumsal yapınıza uygun bir şekilde periyodik olarak sürdürmektedir. 

Kurumsal Web Tasarım Neden Önemlidir?

Kurumsal web sayfaları bir işletme için yapısını ortaya çıkaran ve profesyonel şekilde işletmenin tanıtımını gerçekleştirecek mecralardır. Bugün genellikle web tasarım firmaları kolaylıkla güncelleme gerçekleştirecek şekilde site yöneticisine yetkiler sağlayan sistemler ile tasarım yapmaktadır. Çoğu zaman Content Management System adı verilen CMS yazılımları sayesinde site yönetimleri oluşturulmaktadır. 

Genellikle CMS yazılımına sahip olan web sayfaları yönetici paneli sahibi olacak şekilde web tasarım sağlanmış web sayfaları olarak bilinmektedir. Bu tip kurumsal web tasarım sağlanan sayfalarda kullanıcının web sayfasını sürekli şekilde kendi isteğine bağlı güncellemesi de mümkündür. Ancak firmamız tarafından istenildiği taktirde güncelleme hizmetleri de kurulmuş olan web sayfası üzerinde profesyonel şekilde sürdürülmektedir. 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın