Web Tasarım
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Web Tasarım
Web Tasarım

Web Tasarım

Kurumsal yapıya sahip olmak isteyen firmanın, internet sayfasına sahip olabilmesi için öncelikle Web Tasarım Hizmeti alması gerekir. Bu hizmet, dijital dünyada yer alacak bir web sayfasının tabanını, panelini, kullanışlı ve pratik yapısını oluşturan temel hizmettir. Yani Web Tasarım sayesinde A'dan Z'ye bir web sayfasının her noktası tasarlanabilir.

Web Tasarım Nedir?

Temel olarak internet tarayıcısı üzerinde görüntülenmesi mümkün hale gelecek şekilde hazırlanmış bir site tasarımı, Web Tasarım olarak ifade edilir. Bu hizmet verilirken, kimi zaman bir PHP tasarım kimi zaman WordPress tasarım veya HTML dilinde uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilen bir tasarım sağlanır. Zira firmamız bünyesinde de bulunduğu üzeri bu işlemi gerçekleştiren kişiler web master ya da web tasarımcısı şeklinde adlandırılır.

Kurumsal açıdan düşünüldüğünde ise Web Tasarım için tüzel veya özel kişiler adına bilgilendirme oluşturacak şekilde hazırlanacak bir kanalın görsel ve dijital tasarım çalışmalarının yapılmasıdır denilebilir. Kurumsal marka veya işletme için yapılacak tasarım hizmetleri, Kurumsal Web Tasarım şeklinde adlandırılabilir. Kaliteli bir tasarım sayesinde web sayfası hedeflenen müşteriyi yakalayabilir ve bu sayede de marka için çok önemli getiriler sağlar.

Web Tasarım Elemanları Nelerdir?

Profesyonel ekibimiz tarafından gerçekleştirilecek web sayfa tasarımında bazı unsurlar göz önünde bulundurularak, daha etkili bir sayfa elde edilebilir. Örnek olarak görsellik bir web sitesi içerisinde çok önemli bir yapıya sahip olurken, aynı zamanda sitenin güvenilir olması ve içerik açısından nitelikli bir şekilde doldurulmuş olması da önemlidir.

Genellikle Web Tasarım Firmaları bir web sayfası için öncelikle projelendirme çalışması gerçekleştirir. Sonrasında bu projeye bağlı olarak grafik tasarımı gerçekleştirilir, CSS ve HTML tarzında bir kodlama yapılır. Sonrasında CMS entegrasyonu ve test işlemleri gerçekleştirilen tasarımın son noktasına gelinir. Bu aşamaların tamamlanması ile birlikte tasarımın gerçekleştirilmesi için önemli elemanlar göz önünde bulundurulur.

Web Tasarım çalışmaları yapılırken, ekibimiz tarafından öncelikle web sitesi içerisindeki düzene önem verilir. Yani sitenin düzenli bir yapıya sahip olması, grafiklerin, metinlerin ve içeriklerin kullanıcıyı aydınlatacak bir format ile düzenlenmiş olması önemlidir. Bir internet kullanıcısı web sayfasına girdiğinde istediği bilgiye hemen ulaşabilmeli ve bu bilgi kendisi için fayda oluşturmalıdır. Zira kullanıcı web sayfasında daha fazla süre geçirir ise web sayfası daha faydalı bir hale gelir.

Düzenin paralelinde ilerleyecek şekilde web sayfası için renk seçimlerine de çok yüksek özen göstermek gerekir. Aslında Web Tasarım sırasında bir sayfa için renk seçimleri tamamen özgür bir şekilde yapılabilir. Fakat firmanın veya markanın kurumsal renklerinden kurumsal kimliğini yansıtan özelliklere dikkat ederek renk seçimi yapılmalıdır.

Grafik kalitesi açısından düşünüldüğünde de sayfa grafikleri yani görseller kullanıcıyı yormayacak bir sistem ile açılacak şekilde kullanılmalıdır. Zira Web Tasarım sırasında da kurumsal yapıya uyum sağlayan nitelikte görseller seçilmelidir. Firmamız profesyonel Grafik Tasarım hizmetlerinde de bulunduğu için web sayfası açısından tasarlanan grafikler, açılma hızını olumsuz şekilde etkilenmeyecek ve profesyonel bir görsellik oluşturacak bir niteliktedir.

Web sitesi içerisinde kullanılan en önemli ayrıntılardan birisi de yazılardır. Yazılarda punto büyüklükleri ve kullanılan fontlar Web Tasarım sırasında kaliteyi aşırı derecede etkileyen faktörler arasında yer alır. Bugün birçok tasarımcı kaliteli bir görüntü için yazı tiplerine çok yüksek özen göstererek, her görsel için ya da her sayfa için fontlara hassasiyet göstererek seçimi yapar.

Son bir eleman olarak Web Tasarım çalışması yapılırken, içeriklere de yüksek özen gösterilir. Yani hem yüksek kaliteli görsellerin kullanılması hem de okunabilir SEO Çalışmalarına uygun metinler ile tasarım yapılması önemlidir. Firmamız bu konuda sadece sayfa tasarımı değil SEO çalışmaları açısından da birleşik bir hizmet vererek kaliteli web sayfası sonuçları elde etmektedir.

Web Tasarım Firmaları Çalışma Sistemi Nedir?

Kurumsal bir firma temel olarak pazara girdiği ilk günden itibaren bir web sayfası sahibi olmalıdır. Sonrasında bu web sayfasının sürekli bir şekilde güncel, kaliteli ve dopdolu bir şekilde çalışmaya devam etmesi gerekir.

Firmamız Ege bölgesinde verdiği hizmetler ile Web Tasarım Firmaları arasında öncü bir yapıya sahiptir. Çünkü profesyonel şekilde verilen sayfa tasarım hizmetleri dijital ortamda hak ettiğiniz noktaya ulaşmanızı sağlayacaktır. Müşteri anlamında veya pazar anlamında hedefe odaklanmış bir sayfa tasarımı gerçekleştirilmesi, bir firmanın büyümesi açısından da önemli bir adım oluşturacaktır.

Projelerimizde öncelikle masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarda yani bilgisayarlar ile uyumlu bir tasarım çalışması gerçekleştirir. Ulusal ve uluslararası anlamda eşit müşteri mesafesine sahip, her gün büyümeyi göz önünde bulunduran bu tasarım açısından aynı uyum mobil web sayfalarında da elde edilir.

Web sayfaları kimi zaman sadece bir firmanın tanıtımını gerçekleştirmek kimi zaman kurumsal anlamda hizmetlerin halka ulaştırılmasını sağlamak veya e-ticaret işlemleri gerçekleştirmek için kullanılabilir. Bu tarz farklı amaçlar göz önünde bulundurulduğunda, profosyonel ekibimiz 7/24 kullanıcının istediği her şeye ulaşabileceği, profesyonel ve kullanışı rahat tasarımlar gerçekleştirir.

Firmamız ile çalışma gerçekleştirdiğinizde, öncelikle bir tanışma sağlanır ve bilgi alışverişi gerçekleştirilir. Örnek olarak firmamız ilk aşamada bir toplantı sağlayarak projenin nasıl hazırlanacağı ve fiyat tekliflerinin nasıl sunulacağı konusunda size bilgi verir. Sonrasında bir proje tasarımı sağlanarak, bu tasarım size sunulur ve sizden onay talep edilir. Ardından alınan onay ile birlikte hazırlanan projenin uygulanmasına geçilir.

Firmamız karşılıklı onay sonrasında hazırlanan projeyi tasarım haline gösterir ve bu tasarımı gerçeğe dönüştürerek, internet üzerinde yayınlanacak bir hale getirir. Kurulumu gerçekleştirilen web sayfası, projenin tamamlanması ile birlikte sizlere teslim edilir ve artık yıllarca kullanabileceğiniz yani güncelliğini koruyabileceğiniz bir Web Tasarım işlemi ile Profesyonel Web Sayfası sahibi olabilirsiniz.

Hazırlanan tasarımın size teslim edilmesi yani artık kullanılır olması sonrasında da dönem dönem verilen SEO Çalışmaları yapılması, yeni grafikler sunulması ve hatta içeriklerin yenilenmesi gibi birçok konuda firmamız destek sağlamaktadır. Bugün Web Tasarım Firmaları çoğu zaman sürdürülebilir hizmetler vermediği için yapılan tasarımlar soluk kalmakta ve bir süre sonra kullanılamaz bir web sayfası ortaya çıkmaktadır. Bu tür bir sorun firmamız üzerinden alacağınız hizmetler sonucunda ortaya çıkmayacaktır. Firmamız nitelikli hizmetlerini kurumsal yapınıza uygun bir şekilde periyodik olarak sürdürmektedir.

Web Tasarım Neden Önemlidir?

Web Tasarım bir işletmenin kurumsal yapısını ortaya çıkaran ve profesyonel şekilde işletmenin tanıtımını gerçekleştirecek mecralardır. Firmamız kolaylıkla güncelleme gerçekleştirecek şekilde site yöneticisine yetkiler sağlayan sistemler ile tasarım yapmaktadır. Çoğu zaman Content Management System adı verilen CMS yazılımları sayesinde site yönetimleri oluşturulmaktadır.

HEMEN TIKLA

BİZİMLE ZİRVEYE ULAŞ!