Profesyonel Fotoğraf Çeki̇mi̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Profesyonel Fotoğraf Çekimi
Profesyonel Fotoğraf  Çekimi

Profesyonel Fotoğraf Çekimi

Tanıtım, reklam ve kampanya çalışmaları gerçekleştirmek amacıyla görsellerin kullanılması, temel gerekliliklerden birisidir. Görselden kasıt olarak fotoğraf ve video gibi kayıtlar ifade edilmektedir. Bu kayıtlar iyi bir ekipman, iyi bir ışık ve profesyonel bir bakış açısı ile elde edilebilir. Firmamız Profesyonel Fotoğraf Çekim hizmetlerinden başlamak üzere video kayıt ve ürün fotoğraflama gibi birçok noktada hizmet vermektedir. 

Video ve fotoğraf çekimleri profesyonel bir bakış açısıyla yine profesyonel ekipmanların kullanılması sayesinde gerçekleştirilebilir. Çünkü gelişi güzel bir şekilde çağın gerisinde kalmış ekipmanların kullanılması ve doğru açılara sahip olmayan görüntüler, hiç bir noktada fayda oluşturmayacaktır. Özellikle günümüzde dijital dünya içerisinde herkes bu konuda yeteneklerini ve uzmanlığını ön plana çıkarmaya başlarken Ürün Fotoğrafı çekimi gibi her noktada daha fazla hassasiyet ile çalışma gerekliliği oluşmuştur. 

Firmamız profesyonel bir kadro ile hizmet verdiği video ve fotoğraf çekim alanında, sadece deklanşöre basılması ile değil ardından gelen ayrıntılarla da katkı sağlamaktadır. Yani elde edilen görüntülerin rötuş, montaj, kurgu ve filtre gibi işlemlerden geçirilmesi, grafik çalışmalar yapılması ve reklam ya da tanıtım için kullanılır hale getirilmesi ve gerektiğinde Drone Çekimleri yapılması da hizmet aşamalarımız arasında bulunmaktadır. Bu hizmet bütünü sektörde prodüksiyon olarak adlandırılırken, basılı işlerde, tanıtım filmlerinde veya dijital ortamda kullanabileceğiniz şekilde hizmetler sağlanmaktadır. 

Video Ve Fotoğraf Çekim Hizmetleri Nelerdir?

Firmamızın sunduğu video ve Fotoğraf Çekim hizmetlerinde temel olarak Profesyonel Fotoğraf Çekim işlemleri ile başlangıç yapılabilir. Profesyonel fotoğraflar elde edilebilmesi için öncelikle iyi ekipmanların kullanılması ve bu ekipmanları kullanacak kişinin'de iyi olması gerekir. Zira elbette fotoğraf çekim işlemlerini gerçekleştirecek ekip sanatsal bakış açısına sahip olmalıdır. 

Her ne kadar reklam ve prodüksiyon aşamalarında çekilecek fotoğraflar, ürünler veya hizmetler ile ilgili olsa da elbette bu fotoğraflarda da estetik kaygılar yer almalıdır. Örnek olarak bir mobilya işletmesinde yeni sezon için hazırlanacak kataloglarda Ürün Fotoğrafı temelli bir çalışma yapılacaktır. Çünkü katalog içerisinde ürünlerin görselleri kullanılarak özellikleri, fiyatları ve avantajları hakkında bilgiler verilecektir. 

Ürün Fotoğrafı birçok kişi için gelişigüzel bir şekilde birkaç farklı açıdan ürünün resimlenmesi olarak görülebilir. Ancak bu hizmet çok detaylı, dikkatli ve özenli bir şekilde yerine getirilmelidir. İşlem sırasında ışık kullanımına yüksek özen göstermek, iyi bir dekor sayesinde fotoğraf çekimi gerçekleştirmek ve güzel bir kompozisyon yakalamak önemlidir. 

Fotoğraf çekimleri Ürün Fotoğrafı gibi temel hizmetlerden başlamış olsa da aslında birçok farklı alanda da fotoğraflara ihtiyaç duyulacaktır. Örnek olarak sahip olduğunuz bir endüstriyel tesis ya da bir atölye, fabrika, depo, mağaza, işletme binası gibi herhangi bir noktada fotoğraf çekimi gerçekleştirilebilir. Yine bu alanlarda da Profesyonel Fotoğraf Çekim hizmetleri verilerek, alanın tam olarak tanıtılması için görseller elde edilir. 

Aslında değişen hizmetler arasında yerine göre çok büyük tesislerde veya daha spesifik işlerde Drone Çekimleri gibi hizmetler de sağlanmaktadır. Drone, uçan kamera olarak adlandırmak ile birlikte helikopter ile montaj edilmiş bir kameranın gökyüzünden görüntüler alabilmesi imkanı sağlamaktadır. Son yıllarda çok sık kullanılan Drone Çekimleri özellikle Tanıtım Kampanyaları ve Tanıtım Filmleri gibi noktalarda sıklıkla tercih edilmektedir. 

Yapılan çekimler sonrasında da özellikle optimizasyon sağlanarak görüntünün daha net ve anlaşılır bir hale getirilmesi gibi işlemler sağlanır. Örneğin, Profesyonel Fotoğraf Çekim hizmetleri sonucunda bir işletmenin atölye fotoğrafları alınmış ise bu fotoğraflarda dekupaj yapılması, fon montajı gerçekleştirilmesi veya dijital manipülasyon gibi işlemler uygulanabilir. 

Fotoğraf hizmetleri önemli bir yapı oluştururken, öte yandan video çekim hizmetleri de en büyük ihtiyaçların başında gelmektedir. Bir tanıtım filmi hazırlanması, televizyon reklam çekimleri, etkinlik çekimleri yapılması veya dijital medyada kullanılacak videolar hazırlanması için profesyonel video çekimi yapılmalıdır. Elbette bu çekimlerde de ihtiyaç duyulan her noktada Drone Çekimleri gibi ekstra hizmetler verilebilir. 

Video çekimleri genellikle bayi toplantıları, seminer, eğitim toplantıları, röportaj gibi noktalarda sabit ve profesyonel bir şekilde talep edilen hizmetlerin başında gelmektedir. Bazen Drone Çekimleri katkısı ile birlikte tesis video çekimi veya işletme kayıtları alınması gibi hizmetler hatta tanıtım videosu-reklam videosu çekimleri talep edilmektedir. 

Fotoğraf çekim hizmetlerimizde olduğu gibi video çekimi hizmetlerimizde de alınan görüntülerin kullanılabilir ve her alanda yayınlanabilir bir şekile getirilmesi gerekmektedir. Bu anlamda alınan görüntüler için montaj çalışmaları, efekt uygulamaları, animasyon uygulamaları ve color correction gibi hizmetler bünyemizde sağlanmaktadır. 

Profesyonel Fotoğraf Çekim Dijital Dünyanın Anahtarıdır

Günümüzde reklam ve tanıtım hizmetleri dijital dünyaya aktarılmıştır ve herkes dijital dünyada profesyonel şekilde yer almak zorunda kalmaktadır. Öncelikli olarak bir web sayfasına sahip olmanız ve ardından web sayfasından dışarıya doğru açılarak sosyal medya hesapları kullanımı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu sayede tüm tanıtımlarınızı ve kampanyalarınızı internet üzerinde sağlayabilirsiniz. 

Firmamız çok geniş kapsamlı bir hizmet mantığına sahip olduğu için sizin açınızdan Web Tasarım, Kurumsal Kimlik oluşturma, Grafik Tasarım, Sosyal Medya Yönetimi, Reklam Danışmanlığı gibi birçok noktada hizmet vermektedir. Bu hizmetler içerisinde birçok farklı noktada nitelikli görseller kullanılması ve iyi bir kampanya içeriği hazırlanması gerekir. Bu noktada Profesyonel Fotoğraf Çekim ihtiyacı da ortaya çıkmaktadır. 

Örnek olarak bir giyim markası tarafından hazırlanacak kampanyalarda öncelikle web sayfası için birçok farklı fotoğraf ihtiyacı oluşacaktır. İlk aşamada elbette ki satışa sunulacak tüm ürünler için teker teker Ürün Fotoğrafı ihtiyacı bulunacaktır. Bu fotoğraflar bir stüdyoda model üzerinde veya ham görsel olarak hazırlanacak ve sonrasında da tüm fotoğraflar üzerinde bilgisayar vasıtasıyla iyileştirmeler yapılacaktır. 

Ürün Fotoğrafı tekstil firması için ürünlerin hem web sayfasında hem de sosyal medyada reklam kampanyalarında kullanması konusunda en büyük ihtiyaçlarından biri olacaktır. Bu noktada her ürün için ayrıntılı bir şekilde Profesyonel Fotoğraf Çekim işlemi gerçekleştirmesi gerekecektir. Hatta sonrasında Facebook, Instagram, YouTube gibi sosyal medya ortamlarında kullanmak üzere Drone Çekimleri veya Stüdyo Çekimleri sayesinde video çalışmalar da bir ihtiyaç oluşturacaktır. 

Profesyonel Video Çekimi Nasıl Yapılmalıdır?

Eski dönemlerde video çekim yapılması için çok büyük ve kapsamlı ekipmanlar kullanılırken, bugün çok küçük ekipmanlarla dahi profesyonel çekimler yapılabilmektedir. Teknolojinin imkanlarından yararlanılması ile birlikte Drone Çekimleri gibi birçok farklı fırsat kullanılarak, daha nitelikli video çalışmaları yapılabilmektedir. Özellikle tanıtım filmleri ve reklam filmleri açısından işletme yapısını anlatabilmek, tesis görsellerini kullanabilmek ve daha kapsamlı çalışmalar açısından Drone Çekimleri büyük katkılar sağlamaktadır. 

Genellikle birçok işletme temel satış işlemlerini gerçekleştirmek için web sayfası veya sosyal medyada kullanacak şekilde Ürün Fotoğrafı talebinde bulunmaktadır. Ancak ön plana çıkması gereken ürünlerde Ürün Fotoğrafı yeterli olmamakla birlikte Profesyonel Video Çekim sayesinde reklam çalışmaları da yapılabilir. 

Doğru ışık, kompozisyon, zamanlama, açı ve ekipmanların kullanılması sayesinde Profesyonel Fotoğraf Çekim hizmetleri ile eş zamanlı olarak video çekim hizmetleri de sağlanabilir. Profesyonel personellerin sağlayacağı Ürün Fotoğrafı çekimlerinde olduğu gibi kaliteli video görsellerin elde edilmesi ve iyi montajlar yapılması ile birçok farklı alanda kullanılacak tanıtım materyalleri elde edilebilir. 

Aslında video çekim sadece profesyonel video çalışmalarının elde edilmesi açısından değil isteğe bağlı kaynak görseller ve arşiv görüntüleri elde edilmesi açısından da kullanılabilir. Fuar, organizasyon veya farklı etkinliklerde drone çekimleri sağlanarak, ilerleyen yıllarda kullanılabilecek nitelikte kaynak videolar elde edilebilir. Bu tip alanlarda Profesyonel Fotoğraf Çekim hizmetleri ile yine aynı amaç ile arşivler sağlanabilir. 

HEMEN TIKLA

BİZİMLE ZİRVEYE ULAŞ!