Logo Tasarımı
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Logo Tasarımı
Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

Logo, bir markanın veya bir firmanın kim olduğunu müşteriye tanıtan ilk aracı oluşturduğu için Logo Tasarlama işlemi çok kapsamlı ve detaylı bir süreç oluşturmaktadır. Logo tasarımı, bir firmayı anlatan profesyonel bir araç olarak müşterinin firmaya inanması, güvenmesi ve firmayı tercih etmesi için de önemli bir kriter oluşturmaktadır. Hatta firmayı nice yıllar boyunca akıllarda tutan ve sürekli tercih edilmesini sağlayan en önemli tanıtım aracı logo olarak bilinmektedir. 

Logo Nedir?

Şirketler, kurumlar, markalar ve firmalar kendilerini tanıtmak için öncelikle kurulma aşamasında logo seçimi gerçekleştir. Logo, bir marka veya şirketin sahip olduğu misyon ve vizyonu yansıtan özelliği taşımak ile birlikte müşteri gözünden bakıldığında, şirketin faaliyetlerini, ismini ve amacını ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle Logo Yapma sürecinde firmanın özellikleri göz önünde bulundurulur ve bu şekilde çalışması sağlanır. 

Firmamız tarafından verilen Logo Tasarlama hizmetlerinde öncelikle markanın ya da şirketin sektörü yani bulunduğu iş dünyası göz önüne alınır. Yani bir emlak şirketi ile bir gıda şirketi arasında logo açısından çok büyük bir değişim ortaya çıkması muhtemeldir. Bu durumda da Logo Yapma sürecinde sektör ile bağlantılı görseller, yazı karakterleri, sloganlar ve boyutlar ön plana alınarak tasarım yapılır. 

Logo Tasarımı Neden Yapılmalıdır?

Tanımda da bahsedildiği üzere logo bir marka veya bir firmanın kim olduğunu anlatır. Bu nedenle her kurumsal yapının bir logoya sahip olması gerekir. Üstelik bu kurumsal yapı kurulduğu andan itibaren Logo Tasarlama hizmetleri alarak, bir logo sahip olmalı ve yola bu şekilde devam etmelidir. Örnek olarak çok küçük bir atölyede tekstil hizmetleri veren bir işletme ilk andan itibaren Logo Yapma süreci ile bir hizmet alımı başlatmalıdır. 

Bahsedilen küçük bir atölyenin ilk aşamada Logonu Tasarla imkanı ile kendi çalışmasını yapma fırsatı da bulunmaktadır. Ancak teknolojiye uyum sağlayan ve müşteri tarafından takdir gören bir işletme giderek büyüdüğü zaman artık daha profesyonel bir Logo Tasarımı ihtiyacı duyacaktır. Bu durumda Logo Tasarlama işlemi için yine profesyonel bir hizmet alınması büyük bir fayda sağlayacaktır. 

Profesyonel bir hizmet sayesinde küçük bir tekstil atölyesi büyük bir yapıya ulaştıktan sonra artık yıllar boyunca değişmeyecek bir logo sahibi olacaktır. Bugün dünya genelinde örneklerine bakıldığında dünyanın sayılı meşrubat markaları, beyaz eşya markaları, otomotiv markaları veya Türkiye'de bilinen en büyük markalar çoğu zaman 100 yılı aşkın süredir aynı logo ile yoluna devam etmektedir. Kurulumu yeni sağlanan bir şirket pazara girdiği andan itibaren bir logoya sahip olmalı ve bu logoyu karakteristik bir şekilde elde ederek yıllarca korumalıdır. 

Logo Tasarımı Nasıl Yapılmalıdır?

Aslında günümüzde teknolojik imkanlar göz önüne alındığında birçok farklı platformda Kolay Logo Tasarlama imkanı sunulmaktadır. Çünkü kullanıcıların pratik bir şekilde tercih edebilecekleri ve kolay eğitimler sayesinde hızlıca kullanmayı öğrenebilecekleri yazılımlar yer almaktadır. Örnek olarak Corel Draw, Adobe Illustrator veya Adobe Photoshop gibi yazılımlar sayesinde logo tasarımları yapılabilir. 

Bugün bu yazılımların profesyonel bir şekilde kullanılması ile birlikte Logo Yapma sürecinde firmamız çok daha yüksek bir kalite ve hız elde etmektedir. Ancak kullanıcının bireysel olarak kendi uğraşları ile bu yazılımlar üzerinde Logo Tasarlama işlemini değerlendirmesi yerine firmamız daha uzman bir yapı ile yaklaşım sergilemektedir. Çünkü firmamız bünyesinde bulunan uzman ekibimiz bu konuda uzun yıllar boyunca tecrübe elde etmiş ve görsel açıdan daha farklı bir bakış açısına sahip olan kişiler olarak Logo Tasarlama işlemi gerçekleştirmektedir. 

Profesyonel bir göz ile bakıldığında iyi bir logo için hangi renklerin kullanılması gerektiği, boyutlar, geometrik şekiller, yazı puntosu, yazı karakterleri ve kullanıcı açısından bakış gibi noktalar göz önüne alınır. Bu sayede karşıdan bakıldığında akılda kalıcı ve kabul edilebilir bir logo elde edilir. Logo Yapma süreci isteğe bağlı olarak amatör imkanlar ile gerçekleştirilse dahi tamamen profesyonel bir hizmet alınması çok daha iyi bir sonuç elde edilmesini sağlar. 

Logo Tasarlama Süreci Nasıl İlerler?

Profesyonel bir şekilde Logo Tasarlama sürecinin yürütülmesi için belli aşamalar göz önünde bulundurulmalıdır. Bu aşamalarda ilk adımı firmanın ya da markanın tanınması oluşturmaktadır. Yani öncelikle hangi sektörde bulunduğunuz, işinizin, kitlenizin yönü, sahip olduğunuz hedefler ve sunduğunuz mesaj göz önünde bulundurulur. Çünkü bu ayrıntıların her biri Logo Yapma sürecinde daha net çizgilerin elde edilmesine yardımcı olacaktır. 

Sağlanan bilgiler ile birlikte bir araştırma gerçekleştirilir, keşif yapılır ve logo için kullanılacak materyaller toparlanır. Örneğin, Logonu Tasarlama süreci içerisinde şirketinizin tarihi, hedef grubunuz, sunduğunuz ürün veya hizmetin türü gibi noktalar araştırılır. Yani bir otomotiv firması için araçların hangi yaşa hitap ettiği, kaç yıllık bir süreç içerisinde yer aldığı ve sunduğu ürünlerin türü gibi noktalar Logo Tasarlama sürecinde farklılıklar sağlar. 

Tüm detayların toparlanması sonrasında fikirler üretilir ve örnek tasarımlar gerçekleştirilir. Bu süreçte sizlere logo tasarım seçenekleri sunulurken, logoda bulunmasını istediğiniz renkler, görseller, vektörler, grafikler veya farklılıklar fikirler sayesinde elde edilir. Bu fikirler eskiz halinde kağıda aktarıldıktan sonra denemeler yapılır, ön tasarımlar gerçekleştirilir ve sonrasında logo tasarımları için bilgisayar ortamına geçilir. 

Logo tasarımı için bilgisayar başına geçildikten sonra profesyonel grafik programları yine profesyonel ekibimiz sayesinde kullanılır ve dijital logolar bir PDF belgesi ya da bilgisayar ortamında size sunulur. Bu noktada örnek olarak yapılmış tasarımlar incelenerek, bu tasarımlar üzerinde oynama yapmanız ve değişimler talep etmeniz istenir. Aslında bazen hiç bir değişim gerçekleştirmeden sunulan logolar içerisinden onay vererek tasarımınızı seçme imkanınız da bulunmaktadır. 

Logonu Tasarla Ve Tasarıma Ruhunu Kat

Günümüzde özellikle dijital yapıya ayak uyduran, gençlere hitap eden ve yeni dünyaya uygun markalar ve şirketler daha büyük bir yapıya ulaşmayı hak etmektedir. Bu nedenle yeniçağ şirketlerinde de Logo Yapma süreci içerisinde daha dinamik çalışmalar ön plana çıkmaktadır. Dinamik ve genç bir şirketin logo tasarımında mutlaka yine genç kitleleri ve dijital çağ kabul eden kitleleri çekecek ayrıntılar yer almalıdır. 

Çağımızın özellikleri bu şekilde göz önünde bulundurulduğunda, her marka Logo Lasarım fırsatları sayesinde kendi tasarımlarını ön plana çıkarabilir. Hatta firmamızın sunmuş olduğu imkanlar ile birlikte bu tasarımları firmamızın uzman ekibi ile beraber yapabilir ve içinizden geçen gerçek fikirleri ve istediğiniz ayrıntıları ön plana çıkarabilirsiniz. 

Logo tasarlama profesyonel bir süreç olsa da mutlak şekilde logoyu kullanacak marka veya şirketin bu tasarımın içerisinde yer alması önemlidir. Çünkü logo yapma süreci içerisinde birebir olarak bulunmanız, her ayrıntıyı daha hızlı ve içinize sinecek bir şekilde ortaya çıkarmak açısından büyük bir destek oluşturmaktadır. 

Logo Tasarlama fırsatlarımızdan yararlanarak bir logonun renginden yazı karakterlerine, grafik özelliklerinden boyutlarına kadar her ayrıntıyı belirleyebilirsiniz. Aslında logo, kurumsal kimlik açısından düşünüldüğünde en önemli parçayı oluşturduğu için Logo Yapma sürecinde mutlaka birebir olarak yer almanız ve geleceğe yönelik olarak fikirlerinizi ön plana çıkarmamız önemlidir. Çünkü logo tasarımı, firmanın geleceğini belirleyecek noktayı ortaya çıkarır ve mutlaka doğru çizgilerin elde edilmesi önemlidir.

HEMEN TIKLA

BİZİMLE ZİRVEYE ULAŞ!