İnstagram Reklam Danışmanlığı
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
İnstagram Reklam Danışmanlığı
İnstagram Reklam Danışmanlığı

İnstagram Reklam Danışmanlığı

Bir sosyal medya platformu olarak kurulan ve sonrasında Facebook bünyesinde hizmetlerine devam eden İnstagram, bugün bir görsel paylaşım platformu olarak kullanılmaktadır. Hikaye ve mesaj kaynaklarının da yer alması ile birlikte İnstagram, bugün dünya genelinde iletişimin önemli platformlarından birini oluşturmuştur. Bu nedenle dijital pazarlama açısından İnstagram Reklamı Verme birçok markanın ve firmanın tercih ettiği bir işdir. 

İnstagram Reklam Danışmanlığı Nedir?

Görsel tanıtım platformu olan İnstagram üzerinde her gün milyonlarca kullanıcı ses, görsel ve hareket kabiliyeti ile paylaşımları takip etmektedir. Bu nedenle etkili ve hızlı bir şekilde hedef kitlelere ulaşmak açısından İnstagram Reklam içerikleri önemli bir yere sahiptir. Bu konuda profesyonel bir danışmanlık hizmeti alınması sayesinde de müşterilere daha yüksek bir potansiyel ile ulaşma fırsatı elde edilmektedir. 

İnstagram sosyal medya uygulamasında Reklam Danışmanlığı hizmeti alınarak, bu büyük platformda daha kaliteli ve yaratıcı bir paylaşım imkanı elde edilebilir. Bu bağlamda firmamız İnstagram Reklamı Verme isteğinde bulunan müşterilerimiz için Google AdWords ve Facebook reklam çalışmaları ile benzer bir nitelikte danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu danışmanlık hizmeti, gerçek kullanıcılara ulaşan ve markayı çok daha geniş bir kitleye ulaştıran fotoğraf ve video paylaşımları ile sağlanmaktadır. 

İnstagram Sponsorlu Reklam Nedir?

İnstagram sosyal medya platformunda gerçekleştirilen reklam çalışmalarında ön plana çıkan ayrıntı, İnstagram Sponsorlu Reklam olarak bilinmektedir. Bugün dünya genelinde İnstagram kullanıcılarının çok büyük bir kısmı yeni ürünleri ve hizmetleri keşfetmektedir. Bu bağlamda Türkiye İnstagram kullanıcıları için de hedef kitle içerisindeki etkileşimi artırmak açısından sponsorlu reklamlar kullanılmaktadır. 

İnstagram Sponsorlu Reklam içerikleri fotoğraf, video, hikaye veya dönen reklamlar sayesinde sağlanmaktadır. Bu şekilde belirtilen İnstagram Reklam içerikleri, daha fazla ziyaretçiye ulaşarak markanın veya firmanın mobil uygulamasına ve web sitesine aktarım sağlamayı amaçlamaktadır. Yani markanın daha fazla bilinir bir hale getirilmesi için fotoğraf paylaşımları, video izletme veya hikaye paylaşımları gerçekleştirilir. 

İnstagram Reklam Çalışmaları Nasıl Yapılır?

İnstagram üzerinde nitelikli ve hedef kitleyi ele geçirebilecek bir reklam çalışması yapılabilmesi için Facebook uygulamasında kullanılan Power Editor gibi farklı bir reklam aracı tercih edilebilir. Bu konuda firmamız üzerinden Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetleri aldığınızda İnstagram Reklamı Verme konusunda da paket içerisinde hizmetler yer alacaktır. 

İnstagram Sponsorlu Reklam çalışmaları gerçekleştirilirken hazırlanan çalışma hedef kitleye ulaşması açısından yayın akışı içerisinde yer alacaktır. Öncelikli olarak sayfanızın daha fazla kişiye ulaşması ve reklamlarınızın daha etkili bir hale gelmesi için takipçi ve beğeni sayılarının arttırılması önemlidir. Bu nedenle İnstagram hesabınızın nitelikli ve etkili bir şekilde takip edilmesi için takipçi sayısına önem verilmektedir. 

Takipçi sayısının daha etkin bir hale gelmesi ve yapılan paylaşımların daha fazla beğeni kazanıp daha fazla yorum alabilmesi için öncelikle etkili bir Sosyal Medya Yönetimi gerçekleştirilir. Yani İnstagram Reklamı Verme konusunda öncelikle sosyal medya yönetimi yapılarak, adınıza açılmış hesap etkin bir hale getirilir ve aktif olarak sürekli paylaşımlar yapılır. Bu sayede sayfanızı takip eden kişiler haber kaynağı, hikayeler veya reklamlar bölümünde İnstagram Sponsorlu Reklam içeriklerinize daha kolay ulaşacaktır. 

Reklam çalışmaları yapılırken fotoğraf veya video ile birlikte sponsor etiketleri gerçekleştirilir ve bu şekilde reklam yayını yapılır. Yayınlanan reklamlar sıklık, demografi, erişim ve gösterim gibi pratik ayrıntılar sayesinde takip edilir ve ölçüm işlemleri gerçekleştirilir. Ülkemizde yaklaşık 5 milyon İnstagram kullanıcısı yer alırken, bu kullanıcılar her gün haber kaynaklarında görmüş oldukları bu İnstagram Reklam içerikleri sayesinde size çok daha kolay bir şekilde ulaşacak, firmanızı tanıyacak ve sunduğunuz fırsatlardan yararlanacaktır. 

İnstagram Reklam Çeşitleri Nelerdir?

İnstagram Reklamı Verme konusunda farklı paketler tercih ederek bütçenize uygun bir reklam organizasyonu sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu reklam paketleri içerisinde de reklam çeşitlerinden faydalanarak, daha etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Bu bağlamda post reklamları, video reklamlar, dönen reklamlar ve hikaye reklamları daha önce bahsedildiği şekilde kullanılmaktadır. 

İnstagram Reklamı Verme konusunda en çok tercih edilen çalışmalardan biri olan post reklamları, bir görsel sayesinde sağlanmaktadır. Sade bir görsellik sağlayan bu reklamlarda yine sade bir Grafik Tasarım gerçekleştirilerek, basit ama etkileyici bir reklam çalışması sağlanır. Bu çalışma size ait olan sosyal medya hesabında paylaşılarak, daha fazla takipçiye ulaşması hedeflenir. 

Video reklamlar, tıpkı fotoğraflar ile sağlanan reklamlar gibi görüntü, ses ve hareketin birleşmesi sayesinde elde edilir. Video eklentili reklamlar, İnstagram Reklam seçenekleri içerisinde en sık kullanılan seçeneklerden birisidir. İnstagram sosyal medya uygulaması, 60 saniye uzunluğa kadar videoları destekleyerek, yatay veya kare formatta paylaşma imkanı sağlamaktadır. 

Dönen reklamlar bir kullanıcının tek bir reklam içeriğinde kaydırarak farklı fotoğraf ve videolara ulaşması imkanını oluşturmaktadır. Genellikle İnstagram kullanma sırasında birçok kullanıcının kendi sayfasına yüklemiş olduğu bu içerikleri kolaylıkla görmeniz mümkündür. İlgi çekici içerikler ve reklam içeriklerinin bir araya getirilmesi ile fotoğraf veya video albümleri oluşturulmaktadır. 

Story Reklamlar ise Reklamı Verme sırasında en etkin ve güçlü araçlardan biri olarak kabul edilmektedir. İnstagram uygulamasının en üst kısmında görebileceğiniz hikayeler, çoğu zaman popüler kişiler tarafından paylaşılırken, bu paylaşımlar arasında İnstagram hesabınıza ait bir story yer alabilir. Hikayeler İnstagram kullanıcılarının sosyal medya uygulamasına girdiği andan itibaren ilk olarak görmek istediği paylaşımlar arasında yer aldığı için daha etkili bir reklam aracı oluşturmaktadır. 

Genellikle İnstagram Sponsorlu Reklam tercihleri yapılmasıyla birlikte kullanıcılar sizi takip etmemiş olsa dahi haber kaynağında bu reklamların görülmesi mümkündür. Bu sayede sayfanız daha fazla takipçi çekebilir, ilgi çekici paylaşımlar ile birlikte daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Bu reklam türünde genellikle hedef kitle göz önünde bulundurularak, reklam verme işlemi gerçekleştirilir. 

İnstagram Reklam Sizi Kullanıcıya Ulaştırır

Bugün markaların ve firmaların en önemli hedefi, ürün ve hizmetlerini kullanıcıya ulaştırarak beğeni kazanmak ve talep edilmektedir. Bu amaç eskiden televizyon reklamları, gazete reklamları ve açık alan reklamcılığı ile gerçekleştirilirken, günümüzde dijital dünya daha etkili sonuçlar oluşturmaktadır. Bu nedenle İnstagram Sponsorlu Reklam gibi içerikler, dijital dünyada pazarlamaya katkı sunmaktadır. 

İnstagram Reklam içerikleri sayesinde hedef kitleyi doğru bir şekilde tespit ettiğinizde, sahip olduğunuz bütçeyle daha iyi bir reklam yayıncılığı elde edebilirsiniz. Bu konuda firmamız üzerinden alacağınız Reklam Danışmanlığı hizmetleri sayesinde de ürün ve hizmetlerinizin daha fazla satın alınmasını sağlayabilirsiniz. Daha fazla tanınan bir marka İnstagram sayesinde milyonlara ulaşırken, bulunduğunuz bölgenin dışında da yepyeni müşteriler elde etme imkanınız yer alacaktır. 

İnstagram Reklamı Verme pazarlama stratejileri arasında en fazla ön plana çıkan tekniklerden birisidir. Bu tekniği doğru bir şekilde kullanabilmek için İnstagram Reklam içerikleri konusunda profesyonel bir danışmanlık büyük bir katkı sağlayacaktır. Çünkü firmamız bünyesinde sizin için danışmanlık gerçekleştirecek profesyonel ekibimiz içerik hazırlama, görsel hazırlama ve video hazırlama konusunda da uzmanlığa sahiptir. 

Profesyonel ekibimiz tarafında gerçekleştirilecek İnstagram Sponsorlu Reklam çalışmalarınızı takip edecek, hedef kitle araştırması yaparak, pazar analizlerini göz önünde bulunduracaktır. Bu sayede İnstagram Sponsorlu Reklam hedefiniz satış odaklı, marka bilinirliğine önem veren ve yönlendirici bir yapıya sahip olacaktır.

HEMEN TIKLA

BİZİMLE ZİRVEYE ULAŞ!