Grafi̇k Tasarım
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Grafik Tasarım
Grafik Tasarım

Grafik Tasarım

Kağıt üzerinde veya dijital olarak bilgisayar sistemlerinde belirli sembollerin, çizgilerin ve metinlerin bir araya getirilmesi ile Grafik Tasarım işlemleri gerçekleştirilir. Bu işin temel amacı, bir araya getirilen parçaların belirli bir anlam ifade etmesi ve bir mesaj içermesidir. Çünkü yapılan çalışma sayesinde bir marka veya şirket için Logo Tasarımı ya da bir Reklam Çalışması için Görsel Tasarımı ortaya çıkarılır. 

Tasarımı gerçekleştirilen her görsel, farklı bir mecrada kullanım için özellikle vektörel hale getirilir. Çünkü vektörel hale getirilmiş bir Grafik Tasarım istenilen herhangi bir alanda değişen boyutlarda kullanım imkanı oluşturur. Bu nedenle yapılan çalışma Vektörel Tasarım olarak da adlandırılır ve Profesyonel Grafikerler tarafından bu işlemi gerçekleştirmek için yine profesyonel yazılımlar kullanılır. 

Eski dönemlerde grafik çalışmalarının gerçekleştirilmesi için kağıt ve kalem üzerinde çok yoğun emekler sarf edilirken, bugün tasarımcılık gerçekleştirmek açısından birçok farklı programdan yararlanmak mümkündür. Bu programlar özel bir şekilde lisanslı olarak yazılım şirketleri üzerinden temin edildikten sonra yine özel eğitimler sonrasında kullanılmaktadır. 

Grafik Tasarım Hangi Alanlarda Kullanılır?

Bugün özellikle reklam, tanıtım ve bilişim dünyası içerisinde ihtiyaçları karşılayan Grafik Tasarım çoğu zaman kişilerin ve kurumların görsel çalışmalarını karşılayacak şekilde ihtiyaçlara bağlı olarak kullanılır. Örneğin kurulumu yeni gerçekleştirilmiş bir markanın sektörde yer elde edebilmesi için ihtiyacı bulunan logo, bu hizmet sayesinde tasarlanarak kullanılır bir hale getirilir. 

Bir işletme açısından bakıldığında en temel adımı oluşturan logo tasarımından başlamak üzere akla gelebilecek tüm görsel tasarımlar, grafik çalışmaları sayesinde ortaya çıkar. Bu bağlamda firmamız bünyesinde de yer alan Profesyonel Grafik Tasarım ekibimiz sayesinde bu çalışmaların gerçekleştirilmesi için çok geniş bir kapsam göz önünde bulundurulur. Yani örnek olarak bir firmanın kampanya tanıtımı için broşür hazırlanmasından, bir web sayfasındaki kategori görsellerinin hazırlanmasına kadar birçok noktada hizmet veririyoruz. 

Sektörde elde edinilen tecrübelerimiz ve akademik bir şekilde alınan eğitimler sayesinde yetişen Profesyonel Grafik Tasarım ekibimiz ile birlikte firmamız çok geniş bir bünyede bu hizmetleri sağlamaktadır. Bu çerçevede Görsel Tasarım Hizmetlerinin verilmesi için birçok farklı alan arasında Logo Tasarımı, tabela tasarımı, ambalaj tasarımı, afiş tasarımları, kartvizit tasarımları gibi temel ihtiyaçlardan başlamak üzere Kurumsal Kimlik Tasarımı gibi çok daha kapsamlı çalışmalar yer almaktadır. Ancak günümüzde internet sayfaları için gereken tasarımlar, sosyal medya hesapları için gereken tasarımlar, açık alan reklamları veya dijital reklamlar için gereken tasarımlar gibi birçok noktada hizmet verilmektedir. 

Grafik Tasarımcılığı Neden Gereklidir?

Temel olarak bakıldığında Grafik Tasarımcılığı için gereken programlar aslında birçok kişi tarafından öğrenilmesi ve kullanılması mümkün olan programlardır. Çünkü firmalar üzerinden lisans ücretlerinin ödenmesi sayesinde temin edebileceğiniz Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Indesign veya Corel Draw gibi yazılımlar bu konuda kullanılabilir. Ancak bu yazılımları kullanmak için belirli bir eğitim almanız bir tasarımcı bakış açısına sahip olabilmeniz ve yaratıcı çalışmalar yapabilmeniz önemlidir. 

Her firma, her kurum, her işletme ve her marka kendi içerisinde Grafikerler barındırmak gibi bir yaklaşımı tercih edemez. Çünkü Grafikerler temel olarak Reklam Ajansları, Tasarım Ajansları ve Tanıtım Şirketleri bünyesinde yer alan personellerdir. Bu personeller sektör içerisinde yıllar boyunca elde ettikleri tecrübeler, sahip oldukları bakış açısı ve yaratıcı özellikleri sayesinde tasarım hizmetleri sağlamaktadır. 

Grafik Tasarımcılığı bugün reklam, tanıtım, kurumsallaşma veya tüm ticari amaçlar açısından ihtiyaç duyulacak küçükten büyüğe tüm görsellerin hazırlanabilmesi için temel ihtiyacı sağlayan mesleği oluşturmaktadır. Bu nedenle firmamız bünyesinde de Grafik Tasarımcılığı ile ilgilenen profesyonel uzman ekibimiz yer alır ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde sanatsal ve özgün tasarımlar ortaya çıkarır. 

Grafik Tasarım Hizmetleri Nasıl Verilir?

Markalar, firmalar, şirketler, işletmeler, kurumlar veya şahıslar tarafından Grafik Tasarım hizmetleri talep edildiğinde, öncelikle belirli bir ön çalışma yapılması gerekir. Bu ön çalışma açısından istenilen görselin özellikleri ve hangi alanlarda kullanılacağı konusunda bilgi alınır. Örnek olarak Kurumsal Kimlik Çalışması gerçekleştirilmesi kendi başına paket bir hizmet oluşturmakla birlikte aynı zamanda da içeriğinde tamamı ile grafik çalışması barındırır. 

Kurumsal kimlik tasarımı veya bir kampanya tasarımı sağlanması için grafik çalışmaları talep edildiğinde, bu çalışmalar bir paket haline getirilir ve istenilen her nokta ayrı ayrı projelendirilir. Bu sayede proje içerisinde bulunan her tasarımın özellikleri tespit edildikten sonra Profosyonel Grafikerler tarafından bilgisayar üzerinde ön çalışmalar sağlanır. Bu ön çalışmalar sayesinde belirli örnekler ortaya çıkarılarak sunum gerçekleştirilir ve inceleme sağlanır. 

Alanında uzman ekibimiz sayesinde hazırlanan örnek tasarımlar sizlere sunulduktan sonra belirli bir inceleme süresi yer alır ve yapılan tasarımlar üzerindeki ayrıntılar gözden geçirilir. Bu sayede örnek olarak bir kartvizit tasarımı yapılmışsa bu tasarımı beğenmeniz ve gerektiği noktada değişimler talep etmeniz gerekecektir. Bu sayede onayınızdan geçen bir tasarım elde edilir ve uzman ekibimiz bu tasarımı son noktasına ulaştırarak, basıma ya da kullanıma hazır hale getirir. 

Grafik Tasarım Ürünlerinin Kullanılması

Grafik Tasarım sayesinde düzenli bir şekilde tasarlanmış ve sanatsal bir yapı içeren görseller birçok farklı noktada kullanım için sizlere sunulmaktadır. En temel noktada düşünüldüğünde bir Logo Tasarımı gerçekleştirilirse, bu logo akla gelebilecek birçok farklı noktada kullanılacaktır. Çünkü logo, her markanın ve her firmanın tanıtımında temel görsel parçayı oluşturmaktadır. 

Uzman ekibimiz tarafından yoğun bir emek sarf edilerek hazırlanan logo gibi görseller, firmaların amacını ortaya koyan ve tanıtımlarını sağlayan temel parçalardır. Örnek olarak bir gıda markası tarafından logo tasarımı talep edildiğinde, bu logo tasarımı paketlerde, reklam çalışmalarında, internet sayfasında, sosyal medyada, televizyonlarda, gazete reklamlarında, açık alan reklamlarında ve ambalajlar gibi her noktada kullanılacaktır. 

Grafik çalışmalar gerçekleştirilirken uzun yıllar boyunca geçerliliğini koruyacak ve bir marka için tümleşik yapı oluşturarak unutulmayacak çalışmalar sağlanır. Yani örnek olarak bir markanın Kurumsal Kimlik Çalışması gerçekleştirildiğinde, elde edilen görseller uzun yıllar boyunca markanın prestijini koruyacak ve kullanımını devam ettirecek bir yapı oluşturur. Çünkü bu sayede kurumsal bir yapı elde edilmesi mümkün olmaktadır. 

Grafik Tasarım Mutlak Bir İhtiyaçtır

Basılı yayınlarda, televizyonlarda, dijital medyada, sosyal medyada veya internette yer alabilmek için markaların ve firmaların mutlak şekilde kurumsal görsellere sahip olması gerekir. Logo, banner, afişler, broşürler, reklam görselleri ve tanıtım görselleri gibi kurumsal görseller yıllar boyunca her noktada mutlak ihtiyaç oluşturacak ayrıntılardır. 

Grafik çalışmalar sadece basılı ürünlerde değil özellikle günümüzde dijital dünyada da çok önemli bir hale gelmiştir. Bugün mutlak şekilde her markanın ve her şahsın internette yer alması gerekmektedir. Bu nedenle firmamız bünyesinde çalışan Uzman Grafikerler kurumsal veya kişisel tüm müşterilerimiz açısından dijital görseller hazırlama kapsamında da hizmet vermektedir. 

Grafik Tasarımcılığı bugün daha fazla internet yani web tasarım üzerinde yoğunlaşmaya başlamıştır. Çünkü web sayfaları, sosyal medya ve farklı internet yayın platformlarında firmaların tanıtımı çok daha etkili ve geçerli bir hale gelmiştir. Bu platformlarda sürekli bir şekilde güncel görseller ve çalışmalar gerektiğinden dolayı Grafik Tasarımcılığı mutlak bir ihtiyacı karşılamaya başlarken, tasarım ise mutlak bir öğe olarak görülmeye başlanmıştır.

HEMEN TIKLA

BİZİMLE ZİRVEYE ULAŞ!