Google Adwords Danışmanlığı
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Google AdWords Danışmanlığı
Google AdWords Danışmanlığı

Google AdWords Danışmanlığı

Bir işletme veya markanın internet dünyasında yer alabilmesi için öncelikli olarak Google Arama Motoru içerisinde belirli bir sıralamaya girmesi ve bulunabilir olması gerekir. Bu açıdan iyi bir web sayfasına sahip olmak, SEO Çalışması gerçekleştirmek, sosyal medya kullanımı sağlamak ve Sosyal Medya mecralarında reklam yapmak gerekir. Ayrıca bu avantajı elde edebilmek açısından Google Ads çalışmaları yapmayı tercih edebilir ve bu konuda da profesyonel ekibimiz üzerinden Google Reklam Danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. 

Google Reklam Danışmanlığı Nedir?

Google AdWords danışmanlığı olarak da adlandırılabilecek bu hizmet, Google platformu üzerinde işletmenizin çok daha pratik bir şekilde bulunmasını sağlayacak ve internetteki müşterilerinize daha kolay ulaşmanızı sağlayacak reklamlar için danışmanlık verilmesidir. Google AdWords sayesinde gerçekleştirilen reklam çalışmaları ile birlikte satış açısından birebir hedefe yönelik reklamlar sağlayabilir ve çok daha düşük maliyetler sayesinde avantaj elde edebilirsiniz. 

Google Reklam Vermek günümüzde bir web sayfası veya marka için tercih edilebilecek en düşük maliyetli dijital reklam çalışmaları arasında yer almaktadır. Çünkü Google ADS çalışmaları sayesinde hedeflenmiş bir kitleye ulaşabilecek kapsamda reklam kampanyaları hazırlanabilir ve kampanya verileri her zaman analiz edilerek raporlar elde edilebilir. Sistem her zaman kontrol altında tutabileceğiniz esnek bir reklam yapısı sağlar ve istediğiniz zaman mevcut kampanyalarınızı tekrar düzenleyerek daha iyi bir sonuç elde etmeye çalışabilirsiniz. 

Google'a Nasıl Reklam Verilir?

Google Reklam Vermek temel olarak bir markanın müşterilerine daha kolay ulaşması için gerçekleştirilecek bir tanıtım faaliyeti olarak görülebilir. Çünkü Google AdWords ürün ve hizmetleriniz konusunda belirlenen anahtar kelimeleri kullanarak hedef kitleye ulaşmayı sağlar. Örneğin, bir koltuk temizleme firması “koltuk temizleme” anahtar kelimesini kullanarak hazırladığı bir reklam sayesinde hedef müşteri kitlesine çok daha kolay bir şekilde ulaşabilir. 

Google AdWords çalışmaları gerçekleştirmek için öncelikle markanın reklamı yapılacak bir ürün ya da hizmeti hakkında bilgi toplanması gerekir. Sonrasında reklam çalışması için bir pazar araştırması yapılır, rakipler göz önünde bulundurulur ve hedef kitlenin ihtiyaçları göz önüne alınır. Google arama motoru üzerinde kullanılan kelimeler hesaba katılarak, doğru anahtar kelimeler tespit edilir ve içerikler bu anahtar kelimeler sayesinde hazırlanır. 

Google Reklam Vermek için yapılan bu çalışmalarda Reklam Optimizasyonu sağlanarak, kampanya ile ilgili ek ve yedek anahtar kelimeler kullanılır ve daha etkili bir sonuç elde edilir. Bu reklam çalışmasının hazırlanması ile birlikte Google AdWords için ayrılmış olan bütçeye bağlı şekilde minimum maliyetle maksimum kazanç oluşturacak bir reklam kampanyası hazırlanır. Bu kampanya, uzman ekibimiz bünyesinde profesyonel bir şekilde projelendirilir hazırlanır ve yürütülür. 

İşinizi Büyütmek İçin Google Adwors Reklamları

Yıllar boyunca emek vererek, sermayenizi ayırarak ve sabır göstererek kurduğunuz bir işletmeyi büyütmek açısından Google AdWords reklamları büyük bir katkı sağlayacaktır. Bugün dünya genelinde kullanıcıların dijital ortama yönelmiş olması ve neredeyse sadece dijital ortam üzerinden ticaretin ya da hizmetlerin yayılır hale gelmesi, AdWords gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır. Her gün daha fazla insan internet üzerinde ürün ve hizmetlere ulaşmaya çalışırken, karşılaştırmalı fiyatlar, pratik, hızlı alışveriş ve daha fazla alternatif ürün için reklamlar sayesinde bilgi sahibi olmaktadır. 

Ürün ve hizmetlere ulaşmak isteyen kişiler öncelikle Google arama motoru üzerinde istedikleri anahtar kelimeleri aramakta ve bu sayede anahtar kelime ile ilgili firmalara ya da markalara ulaşmaktadır. İşte bu nedenle Google'a Reklam Vermek bu anahtar kelimeler ile birlikte internet üzerinde sizin de yerinizi almanızı ve Google aramalarında üst sıralarda bulunmanızı sağlamaktadır. 

Günümüzde AdWords reklamları sayesinde sizin ürün veya hizmetiniz ile ilgili arama yapan bir kullanıcı, satın almayı veya hizmet almayı talep eden bir tüketici ve aynı zamanda kaliteli ziyaretçi sayfanıza yönelecektir. Bu reklam sistemi profesyonel ekibimiz bünyesinde Google AdWords sertifikasına sahip olan ve uzun yıllar deneyim elde etmiş hesap yönetim uzmanlarımız ile sağlanmaktadır. Profesyonel ekibimiz dünya standartlarında işinizi daha yüksek seviyeye taşıyabilecek bir hizmet kalitesi sunmaktadır. 

Google Reklam Vermek Ve Takip Etmek

Google Reklam Vermek için ajansımız ile çalışmaya başladığınızda, bu hizmet belirli bir süreye kadar yapılan çalışma ile son bulmayacaktır. Çünkü sürekli bir şekilde yenilenen internet dünyasında içerikleriniz ve reklam kampanyalarının da sürekli değişim göstermesi ve yenilenmesi gerekecektir. Bu durumda yapılan bir Reklam Kampanyası ile ilgili uzman ekibimiz düzenli şekilde takip gerçekleştirecek ve veri analizleri sağlayarak raporlar oluşturacaktır. 

Google AdWords reklamları hakkında yapılan analizler ile birlikte elde edilen raporlar, kampanyanın hedef kitleye ne kadar ulaştığını ve istenen sonucu ne kadar ortaya çıkardığını belirtir. Bu sayede kampanyada değişimler yapılıp yapılmaması gerektiğini, hangi süreçlerde daha farklı eklentiler yapılması gerektiğini ve kampanyanın nasıl geliştirilmesi gerektiğini tahmin edebilirsiniz. 

Bahsedildiği şekilde AdWords reklamları belirli anahtar kelimeler üzerinden sizin işinizde de uygun bir sıralamaya girmenizi sağlar. Google'da daha üst sıralarda olmanız sayesinde daha iyi bir trafik sağlayarak, işinizi büyütme konusunda avantaj elde edersiniz. Bu nedenle gelişigüzel bir şekilde hazırlanmış bir AdWords kampanyası üzerinde durulmadığı sürece kısa sürede kaybolacak ve etkisini yitirecektir. Profesyonel uzman ekibimiz Google AdWords kampanyanızı sürekli bir şekilde takip edecektir.

Google Reklam Vermek için firmamız ile anlaştığınız zaman uzman ekibimiz öncelikle detaylı bir araştırma içerisine girer ve en düşük maliyetle en yüksek geri dönüş sağlayan anahtar kelimeleri bulur. Anahtar kelimeler dönem dönem değişikliğe uğrayabileceği için devamlı bir şekilde takip edilir ve reklamın aynı maliyet ile etkisini sürdürmesi için güncelleme çalışmaları gerçekleştirir.

Google AdWords Teknik Aşamaları Nelerdir?

Google AdWords çalışmalarının belirli teknik aşamaları yer alır ve uzman ekibimiz teknik açıdan da size büyük bir yardım sağlar. Dijital reklam çalışmalarında internet reklamcılığı yapıldığı için mutlaka bir web siteniz olması ve sosyal medya hesaplarınızın bulunması önemlidir. Reklam Yönetimi gerçekleştirebilmek için özellikle bir AdWords paneli sahibi olmanız önemlidir. 

Bir marka olarak AdWords çalışmaları başlatmak istiyorsanız, sahip olduğunuz AdWords panelini kullanmanız veya yeni bir AdWords paneli açmanız gerekecektir. Bu konuda bireysel bir şekilde hesap açarak kullanım sağlamak yerine firmamız üzerinden alacağınız hizmetlerde çok daha düşük maliyetler ile sponsorlu bağlantılar ve anahtar kelime maliyetleri elde edebilirsiniz. 

Sürdürülebilir bir reklam kampanyası elde edebilmek açısından maliyetleri düşürebilecek şekilde Google AdWords Danışmanlığı alarak firmamızın sunduğu uygun maliyetleri değerlendirebilirsiniz. Bu kapsamda AdWords reklam çalışmalarının gerçekleştirilmesi için firmamız birtakım faaliyetler ile kademeli şekilde ilerler. 

İlk aşamada sahip olduğunuz AdWords hesabının belirli bir müşteri kimlik numarası ile ajans üzerinden birbirine bağlanması gerekir. Yani AdWords hesabınız üzerinden firmamıza yetki vererek reklam çalışmalarının yürütülmesini sağlarsınız. Sonrasında firmamız mevcut anahtar kelimeler ile reklam kampanyalarınızı geliştirerek ve rakip incelemeleri sağlayarak bir analiz gerçekleştirir. 

Yapılan analize bağlı şekilde AdWords çalışmaları için hesabınız yeniden yapılandırılır ve hesap yönetiminin gerçekleştirilmesi için bütçe planlaması sağlanır. Bu sayede Google Reklam Vermek için firmamız ile görüşme sağladığınızda, bu kademelerin ardından artık Google AdWords hesabınız daha iyi ve daha yeni reklamlar sağlayabilmek için uygun bir yapıya kavuşacaktır. 

Google AdWords Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Yapılan planlama ile birlikte Google AdWords reklamları gerçekleştirmek açısından;

  • Google arama sonuçlarında çıkabilecek reklamlar,
  • Web sitenizde yer alabilecek görsel reklamlar,
  • Google iş birliği sağlayan YouTube ve Gmail üzerindeki reklamlar,
  • Google yeniden pazarlama reklamları,
  • E-ticaret Siteleri için uygun olan ve trafik çekmeyi sağlayan alışveriş reklamları,
  • Mobil uygulamalarda gelebileceğiniz şekilde konu ve kategoriler ile ilgili mobil uygulama reklamları,
  • Okunması ile birlikte size kazanç sağlayan Gmail reklamları gibi seçenekler yer almaktadır.

HEMEN TIKLA

BİZİMLE ZİRVEYE ULAŞ!