Facebook Reklam Danışmanlığı
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Facebook Reklam Danışmanlığı
Facebook Reklam Danışmanlığı

Facebook Reklam Danışmanlığı

Yaklaşık 20 yıl öncesinde insanların birbirleri ile daha iyi bir iletişim kurabilmesi ve bağını koparmaması için kurulan Facebook, bugün dünyanın en büyük internet platformlarından biri olarak görülmektedir. Bu platform içerisinde yer almayı tercih eden her markanın da Facebook Reklam çalışmaları ile iyi bir pazarlama gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu konuda da daha profesyonel ve etkili bir Reklamcılık gerçekleştirebilmek için danışmanlık hizmetleri firmamız tarafından sunulan nitelikli hizmetler arasında yer almaktadır. 

Facebook Reklam Danışmanlığı Nedir?

Günümüzde milyarlarca insan tarafından kullanılan ve Türkiye'de en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Facebook, milyonlarca insanın her gün ulaşım sağladığı bir platformdur. Bu nedenle markaların Facebook Reklamı sayesinde önemli bir pazarlama gerçekleştirmesi mümkündür. Ancak bu Reklam Çalışmaları belirli kurallara ve ayrıntılara sahip olduğu için bu konuda da danışmanlık önemli bir yere sahip olmaktadır. 

Facebook Reklamı uygulama içerisindeki kullanıcıların cezbedilmesi, yeni müşteriler elde edilmesi ve şirkete gelir katılması için kullanılan bir dijital reklam pazarlama sistemidir. Bu nedenle Reklam Danışmanlığı işlemi gerçekleştirilmesi de platform içerisindeki üyelerin bilgilerinin göz önünde bulundurulması, veri tabanına ulaşılması ve daha etkili bir kampanya gerçekleştirilmesi için verilen hizmetleri ifade etmektedir. 

Facebook Reklamı Nedir?

Facebook Reklamı elbette çok pratik bir şekilde anlatılması gerekirse, Facebook sosyal medya uygulamasında yayınlanan ve her kullanıcının gündelik olarak binlerce defa gördüğü farklı marka reklamlarını ifade etmektedir. Ancak kullanıcı bu reklamları çok pratik bir şekilde görse de bu reklamların arka planında iyi bir strateji ve detaylı bir çalışma yer almalıdır. Bu nedenle firmamız Facebook Reklam Verme noktasında profesyonel danışmanlık sağlayarak, daha nitelikli reklamların elde edilmesini amaçlamaktadır. 

Facebook Reklam çalışmaları gerçekleştirilmesi için öncelikle iyi bir araştırma yapılır. Sonrasında bu araştırmaya bağlı olarak reklam içeriğinin ve işleyişinin doğru şekilde uygulanır. Profesyonel sosyal medya uzmanları tarafından verilecek hizmetlerle Facebook Reklam Verme işlemi yerine getirilir ve bu reklamlar takip edilerek dönüşümler denetlenir. 

Facebook Reklam İçerikleri Nasıl Kullanılır?

Gerçekleştirilen teknik araştırmalara bakıldığında, günümüzde kullanıcılar markalar, ürünler ve hizmetler hakkındaki en iyi etkileşimi Sosyal Medya sayesinde sağlamaktadır. Bu konuda reklam çalışmaları ve etkileşim açısından da Facebook en etkili sosyal medya platformu olarak görülmektedir. Günümüzde milyonlarca şirket Facebook Reklam Verme seçeneği ile daha fazla ve geniş kitlelere ulaşmaktadır. 

Facebook Reklam içeriklerinin kullanılması, işletmelere çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Örnek olarak Facebook kullanıcı kitlesinin çok büyük bir yapıya sahip olması yani Türkiye'de her gün milyonlarca kişinin uygulamayı ziyaret etmesi, çok daha etkili bir iletişim imkanı ortaya çıkarmaktadır. Her gün 30 milyon üzerinde kişi telefon veya bilgisayarda Facebook platformuna ulaştığında, reklamınız çok daha hızlı bir şekilde yayılabilir. 

Televizyon, gazete veya açık alanda görülen reklamlar ilgi çekici yapısını kısa sürede kaybederken, Facebook ortamında yapılan reklamlar daha fazla ilgi çekici bir yapı oluşturmaktadır. Çünkü her insan günlük birkaç saatini Facebook uygulamasında geçirdiği için Facebook Reklamı daha etkili bir sunum oluşturmaktadır. 

Hedef kitleleri belirleme açısından da Facebook çok büyük bir pratiklik sağlamaktadır. Bu konuda bir reklam danışmanlığı hizmeti almanız ile birlikte firmamızın sunduğu katkı önemli bir sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu sayede Facebook Reklam çalışmaları için hedef kitle açısından doğru yaş grubu, bölge, dil, cinsiyet, hobiler ve ihtiyaçlar belirlenerek doğru reklam çalışmaları sağlanır.

Facebook Reklam Verme Alanları Nelerdir?

Yıllar öncesinde Facebook uygulaması yayın hayatına başladığında uygulama içerisinde sadece belirli kaynaklar ve noktalar yer alıyordu. Günümüzde Facebook uygulaması içerisinde kullanıcılar haber kaynağı, sağ tanıtım sütunu, İnstagram ve Messenger gibi farklı kaynaklardan yararlanıyor. Bu nedenle Facebook Reklam Verme açısından bu kaynaklardan birini seçerek, işletmeniz için daha iyi bir reklam alanı elde ediyoruz. 

Reklam Danışmanlığı çalışmaları sırasında Facebook Reklam Verme ihtiyacı bulunan markalar ve firmalara bu alanlar birer birer tanıtılmaktadır. Genellikle haber kaynağı sırasında bulunan reklamlar Facebook'ta gezinen kitlenin daha hızlı bir şekilde reklama ulaşmasını sağlamaktadır. Ancak Facebook Messenger ve İnstagram uygulamaları da çok yoğun şekilde kullanıldığı için bu platformlarda da Facebook Reklam çalışmaları çok yoğun şekilde görülmektedir. 

Facebook Reklam Çalışmaları Hangi Yollar İle Yapılır?

Facebook Reklam çalışmalarının gerçekleştirilmesi için aslında uygulama içerisinde birçok farklı yöntem yer almaktadır. Örneğin, Facebook Reklamı gerçekleştirirken bir görsel, video ya da bağlantı Facebook kullanıcılarına direkt bir şekilde ulaştırılarak reklam çalışması yapılabilir. Bu açıdan bir fotoğraf, hazırlanmış özel bir video, bir Grafik Çalışması, ürün görseli veya kampanya afişi gibi görseller kullanılabilir. 

Facebook'ta en önemli noktalardan birisi kullanıcı sayısı olduğu için bu kullanıcı sayısı içerisinde de sizi takip eden ve beğenen kişinin artması önemlidir. Bu kapsamda Facebook Reklamı gerçekleştirilirken, sadece kullanıcı yani takipçi sayısına odaklanan bir reklam çalışması sağlanabilir. 

Facebook sosyal medya hesabınız da daha önceden almış olduğunuz Sosyal Medya Yönetim Hizmetleri ile birlikte çok nitelikli ve özel gönderiler hazırlanır. Belirli dönemlerde Facebook Reklam Verme amacı ile firmamıza başvurduğunuzda, seçmiş olduğunuz bu gönderiler içerisinden belirli gönderiler daha fazla beğeni ve insanlara ulaşım için özel bir reklam aracı olarak kullanılır. 

Facebook sosyal medya hesabın üzerinde kullanıcıların ürünlerinize ve hizmetlerinize daha hızlı ulaşabilmesi için web site bağlantınız kullanılarak yönlendirme yapılabilir. Bu bağlamda Facebook Reklamı için kullanılan bu seçenekte genellikle alışveriş mesajı, iletişim mesajı ve daha fazla bilgi içeriği gibi mesajlar yer alır. Aslında bu işlem internet site trafiğini arttırırken, benzer şekilde mobil uygulamanızın yüklenmesi mesajını da içerebilir. 

Gıda işletmeleri, turizm işletmeleri veya hizmet işletmeleri bulundukları bölgedeki müşteri kitlesini özel bir şekilde tercih ederek reklam çalışmaları yapabilir. Genellikle gıda işletmeleri Facebook Reklam Verme çalışmalarında bulundukları bölgeye hitap eden çalışmaları tercih etmektedir. 

Birçok farklı noktanın sayılması mümkün olmakla birlikte

  • Etkinliklerin duyurulması,
  • Kampanyaların duyurulması,
  • İndirimlerin duyurulması,
  • Video paylaşımlarını sağlanması,
  • Müşteri iletişim bilgilerine ulaşılması,
  • Yeniden pazarlama gibi stratejiler Facebook Reklam çalışmalarında kullanılmaktadır.

Bu sayede Türkiye'nin en etkili sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook, daha faydalı ve etkin bir şekilde kullanılmaktadır. 

Facebook İçin Reklam Paketleri Nasıl Seçilir?

Reklam çalışmalarının gerçekleştirilmesi için firmamız üzerinden hizmet almak istediğinizde, size farklı paketlerle birlikte hizmetler sunulur. Her paket kendi içerisinde farklı bir planlamaya sahip olmakla birlikte genellikle demografik planlama ve coğrafi hedefleme gerçekleştirilir. Bu sayede hedef kitleye daha kolay ulaşma imkanı ortaya çıkmaktadır. 

Hedef kitle danışmanlığının gerçekleştirilmesi ile ilgili alana yönelen bir Facebook Reklam Stratejisi ile daha etkili sonuç elde edilir. Paketler içerisinde sunular reklam çalışmalarında genellikle görsel destek, metin desteği, video destekler ve danışmanlık desteği ile takip avantajı yer almaktadır. Takip sistemi sayesinde Facebook Reklam Verme sonrasında reklamın etkinliği, nitelikleri ve geri dönüşüm konusunda daha net bilgiler elde edilir.

Uzman ekibimiz, Facebook uygulama reklamları konusunda dijital tasarımın en üst noktasında hizmet vermeyi benimsemiştir. Bu sayede gerçekleştirilen reklamlar hedef kitleyi etkileyecek ve yüksek geri dönüş sağlayacak bir yapı ile güncel olarak planlanmaktadır. Önemli olan nokta Facebook uygulaması içi reklamları hedefiyle bize ulaştığınız andan itibaren size planlı bir hizmet verilmesi sayesinde kalitenin sunulmasıdır.

HEMEN TIKLA

BİZİMLE ZİRVEYE ULAŞ!